Kto je Lussette?

Prečo Lussette? Volám sa Lucia a túto prezývku mi dala moja mama, keď som bola malé dieťa. Jej pôvodná verzia bola Luseta, no ale uznajte, že toto neznie veľmi umelecky.

Kto som?

Zanietená jogínka, tanečnica a umelkyňa v jednom, experimentujúca s energiou a vesmírnymi zákonmi, hľadajúca tú svoju vnútornú pravdu prepájajúc ju s impulzmi prichádzajúcimi zvonka.

Už keď som bola dieťa, tak som akosi vyčnievala z radu a nechcela som robiť, čo mi kázali/ radili druhí (nevôľa podriadiť sa autoritám :P). Už vtedy som sa zamýšľala nad tým, čo je zmyslom života a nechcela som prijať fakt, že mám chodiť 2/3 svojho života do nejakej práce a cvakať kartu OD-DO. To o tomto je život? Pre toto sme sa sem narodili? A voľný čas mať za odmenu? Kde je priestor na to, čo mám rada? Takto ja žiť nechcem- toto rozhodnutie padlo počas mojej puberty. Samozrejme aj ja som istú dobu chodila do klasickej práce, naberala skúsenosti, podriaďovala sa, avšak s veľkým sebazaprením. Ale kdesi v kútiku duše som vedela, že to takto nepotrvá dlho. Mojou vášňou bol odjakživa tanec a vždy som rada niečo vyrábala, vytvárala. A tak sa z týchto činností postupne stalo moje živobytie. Tanec na istú dobu vystriedala joga (3 certifikáty), kým si ho opäť moja duša nevypýtala naspäť. A tak to teraz krásne prepájam. Z kreatívnych umeleckých činností to bola najskôr maľba (spočiatku ako súčasť štúdia záhradnej architektúry a interiérového dizajnu), kde som mohla opäť prejaviť svoju dušu. Neskôr sa pridala výroba šperkov, sviečok zo sójového vosku, a keďže milujem prírodu a všetko zdravé, tak aj výroba kozmetiky a rôznych iných prírodných produktov pre seba, rodinu a priateľov.

Aby toho nebolo málo, urobila som si certifikáty z terapií Access Conciousness (Access Bars a A. Facelift) a reflexnú masáž chodidiel. A keďže moja duša a moje telo si pýtajú stále nové podnety na rast, momentálne sa venujem štúdiu očnej jogy, tvárovej jogy, a panvového dna, aby som najskôr pomohla sebe a postupne odovzdávala skúsenosti ďalej. Tiež načieram do tajov mágie, kvantovej fyziky, čiže práce s energiou a ovládaním vedomia.

V minulosti som mala z tejto „rozpoltenosti“ zmiešané pocity, najmä po tom, ako sa k tomu vyjadrovali ľudia v zmysle, že to nie je normálne. Ale čo je normálne? Vraj keby som robila iba 1, či 2 veci poriadne, tak by som v tom bola expert. Ja však nepotrebujem byť expert. Ak by som robila 1, či 2 veci sústavne dookola, tak vyhorím. Takto sa moja duša raduje, že nasáva poznatky z rôznych oblastí a keďže všetko so všetkým súvisí, pekne sa to v mojom živote prepája a dopĺňa. A neznamená to, že robím veci povrchne, alebo polovičato. Do každej aktivity dávam celé svoje JA.

Postupom času som dokonca zistila, že už je na to aj oficiálny pojem (diagnóza :D) - že svojou povahou a fungovaním v bežnom, aj pracovnom živote sa radím k multipotencionálom. Multipotencionál je človek, ktorého neuspokojuje iba jedna činnosť (či už profesne, alebo vo voľnom čase). Preto robím to, čo robím, tak, ako to robím.

Hovorí sa, že keď chceš žiť naplnený život, rob to, čo by si robil, aj keby si za to nedostával zaplatené... a tak to robím. A som vďačná, že ma za to ľudia dostatočne oceňujú, čiže môžem zhodnotiť, že sa radím v tomto smere k šťastným ľudom.

Ďalšie certifikáty a kurzy:

 • Silvova metóda 1
 • Silvova metóda 2
 • Silvova metóda - Ultra, Katarína Lukáčová, Bratislava
 • Kvantový skok - Renata Angelo, Praha
 • Access Bars, Bright Life Center, Bratislava
 • Access Facelift
 • Reflexná masáž chodidiel, Dr. Karen E Wells
 • EFT - technika emocionálnej slobody, Petra Shrem
 • Očná joga a očná gymnastika, Martina Bajerová
 • Maľovanie pravou mozgovou hemisférou, Martina Bajerová
 • Kurz Hlas tvé duše - čítanie duše, Veronika Wildová
 • Kurz Aktivácia 3.oka, Monika Sičová
 • Základy tantry - Ma Ananda Sarita


...a mnohé ďalšie workshopy a semináre, knihy a množstvo hodín strávených samoštúdiom.