Tanec

Tanec

Tancu sa venujem od detstva a prešla som všetkými možnými štýlmi, aké si len viete predstaviť. Zotrvala som však pri smeroch tanečného umenia, ktoré zveľaďujú a kultivujú ženstvo ako také, a ktoré ho zároveň liečia na rôznych úrovniach nášho bytia. Naše ženstvo sídli v našej panve, ktorej je treba venovať zvýšenú pozornosť. Preto (a aj z ďalších dôvodov) sa venujem najmä jej uvoľňovaniu a rozpohybovaniu. Ak uvoľníš panvu, uvoľníš sa do života. Zrelaxovaná panva = zrelaxovaná chrbtica; zrelaxovaná zdravá chrbtica = celkové zdravie, voľnejšie prúdenie životnej energie a tým pádom aj ľahšie plynutie životom.

 • 1990- 1994 Ľudová škola umenia Galanta: balet, ľudový tanec, step
 • 1994- 1999 Spoločenské tance Gala Dance Club Bratislava (latinsko-americké tance, štandardné tance - súťažne)
 • 2005-2006 Učiteľ tanca v detskom súbore Hviezdičky, Galanta
 • 2007-2008 Kurz salsy, Írsko
 • 2007-2008 Kurz argentínskeho tanga, Írsko
 • 2008-2009 Kurz Hip-hopu, Írsko
 • 2008-2009 Kurz Pole dance, Írsko
 • 2009-2010 Lyrický tanec, afro, tanečná improvizácia, Írsko
 • 2009-2010 Tanečníčka v tanečnej formácii pod vedením bývalého tanečníka Michaela Jacksona Roba Diasa (Portugalsko), tanečný doprovod hudobných hviezd (Pixie Lott, Maxim - The Prodigy) klub The Wrights Venue, Dublin, Írsko
 • 2020 Shakti warrior yoga dance, online, Alice Bracegirdle
 • 2022-2023 Loona Dance Academy, Praha- inštruktor tanca, akreditované štúdium MŠMT
 • Mnohé ďalšie tanečné workshopy a skúsenosti

 

Loona dance

Prežitkový tanečný koncept pre netehotné ženy. Môžeme ho tiež nazvať aj tancom lona- panvovej oblasti, tancom Luny (a jeho jednotlivých fáz), ale aj Chrámovým tancom. Celým tanečným konceptom sa prelína tanečná energetická vlna lunárneho/ ženského cyklu (archetypov- panna, matka, čarodejka, vedma- múdra žena= kvality, ktoré v sebe má každá žena). Rozvíjaš tak vedome svoje ženstvo, svoje ženské kvality. LD nám pomáha rozvíjať sebalásku v troch rovinách (sebavedomie, sebadôveru a sebaúctu).

Tanec taktiež uvoľňuje z bunečnej pamäte potlačené emócie, bloky vo vedomí, aby mohli definitívne odísť. Vďaka živej a odblokovanej panvovej oblasti nám do života prúdi radosť, sila, energia, vitalita. Uzemňuje, posilňuje a harmonizuje 1.a 2. čakru. Čistí myseľ a srdce. Pomáha uzdraviť dnešné ženy od rôznych druhov vedomých a nevedomých zranení.
Súčasne prepája telo, myseľ a srdce, tzv. svätú trojicu. Týmto dochádza k vedomému tancu, ktorý uzdravuje našu emočnú, psychickú aj fyzickú rovinu.

 V neposlednom rade LD rozvíja našu pravú hemisféru (tú ľavú používame denne pri myslení, plánovaní, organizovaní, analyzovaní, kontrole, rozlišovaní,...). Pravá hemisféra je o prežitkoch, pocitoch, vnímaní, intuícii, obrazoch a kreativite. Pri tomto tanci sa spájaš so svojou intuíciou, ktorá ťa dovedie tam, kde máš byť (chceš byť, ak je to v súlade s tvojou dušou) - len trošku rýchlejšie...

Naučíš sa dôverovať svojmu vnútornému hlasu a jeho vedeniu, taktiež dôverovať vesmíru, že to kde sa práve nachádzaš je to najsprávnejšie miesto...

Tanec pre dušu

Najprirodzenejším pohybom pre ženu (aj pre niektorých mužov) je tanec. A tanec, ktorý nás vracia domov, do svojho tela a späť k svojej duši je azda tá najlepšia výživa, akú si môžeme dopriať. Tam, kde dokážeme vyjadriť svoju pravú podstatu, odhaliť svoju autenticitu nahliadnutím do hĺbok svojej duše, tam, kde vieme pretaviť stagnujúce emócie uviaznuté vo svojom tele do pohybu, nastáva hlboké liečenie. Terapia tancom. Tanec pre dušu prepája terapeutické prístupy a techniky s pohybovými prvkami rôznych tanečných štýlov. Účastník má priestor aj na svoje vlastné sebavyjadrenie prostredníctvom tanca. Spájaš sa so svojim vnútorným ohňom, no zároveň si dovoľuješ uvoľniť sa do jemnosti a slobody. Lebo tanec je jazykom duše...


Shakti jogový tanec

Energetický systém v našich telách uchováva všetky naše životné skúsenosti, ako je blažená radosť z prvého skoku do mora, alebo vzrušenie z prvého zaľúbenia. Rovnako silno si však pamätá aj menej radostné časy. Tieto negatívne skúsenosti môžu viesť k stagnujúcim energetickým blokom v tele a ich uvoľnenie je životne dôležitou súčasťou kultivácie dobrého zdravia a pohody.

U žien je toto uvoľnenie možné dosiahnuť spojením so Shakti, ženským prejavom čistej zdrojovej energie. Vďaka tomu môžeme zaistiť, aby bol náš tok energie jasný, živý, uzemnený a prepojený. Správny tok je obzvlášť dôležitý, pretože keď milujeme to, ako sa cítime, milujeme to, čo vidíme. V konečnom dôsledku tým, že sa ženy naučia vidieť a zaobchádzať so svojim telom ako s magickými, mocnými, krásnymi a posvätnými nádobami, ktorými sú, môžu cítiť, pohybovať sa a vyjadrovať svoju vnútornú Shakti. Spájaš sa so svojou ženskou silou, uvoľníš energetické bloky, dosiahneš hlboké uzdravenie a zapáliš transformačnú vnútornú silu a šťastie.

Počas Shakti tanca sa striedajú sekvencie pohybu a dychu, ktoré prebudia a aktivujú našu vnútornú bojovníčku Shakti a odstránia energetické blokády, aby sme sa cítili silnejšie, sexy, sebavedomé a posilnené. Každé jednotlivé cvičenie je navrhnuté tak, aby sa zameralo na špecifické energetické centrum a zároveň posilnilo, predĺžilo a tonizovalo celé vaše telo. Vďaka jedinečnej a vysoko efektívnej kombinácii brušných tancov, fitness a jogových pohybov sa naučíš izolovať a aktivovať každý sval v celom jadre a súčasne odstraňovať stagnujúcu energiu, ktorá ti bráni vkročiť do tvojej slávnej ženskej sily... Pohyby s miernymi dôrazmi sa dajú ľahko naučiť, pričom primárnym cieľom je umožniť každej žene prebudiť svoju ženskú energiu a distribuovať túto novo- aktivovanú energiu efektívne cez telo, aby sa dosiahlo maximálne vyčistenie, uzdravenie, prejavenie svojho JA, jednoducho prebudenie mágie ako sa vo svojom tele cítiť skvelo.

 

Tanec piatich elementov

V indickej a ajurvédskej filozofii existuje 5 prírodných prvkov (a tiež v našom tele), nazývaných Pacha Bhutas - zem, oheň, voda, vzduch a éter (priestor, akáša). Každý z týchto prvkov je inej kvality a predstavuje iný charakter našej vnútornej podstaty. Počas tanca 5 elementov prebudíš, precítiš a posilníš tieto vlastnosti v sebe, oživíš svoje telo, pretancuješ sa od prvého k štvrtému a následne ich v sebe spojíš do finálneho – piateho elementu = éter, ktorým je tvoje najpravdivejšie ja, tvoja podstata, základná esencia prírody.